Vrije woensdagmiddag verleden tijd?
Binnen enkele jaren is de vrije woensdagmiddag op basisscholen verleden tijd, verwacht de Vos/Abb, de organisatie van schoolbesturen in het openbaar onderwijs. De Vos/Abb, de organisatie van schoolbesturen in het openbaar onderwijs, verwacht dat over een jaar al meer dan vijfhonderd scholen zijn overgestapt naar lestijden die meer aansluiten bij de samenleving van nu.
,,Het is een proces dat niet is te stoppen,” zegt Jeannette Doornenbal, lector integraal jeugdbeleid aan de Hanzehogeschool Groningen en betrokken bij de landelijke initiatiefgroep ‘Andere Tijden’ die zich buigt over lestijden en opvang. De huidige lestijden zijn volgens haar afgeleid van een agrarische samenleving ,,met tussen de middag lange pauzes om te eten en lange zomervakanties om op het land te werken”.
Maar het ritme van de samenleving verandert, dus ook het ritme van naar school gaan, aldus Doornenbal. ,,Nu veel ouders tussen de middag niet meer thuis zijn, dringt zich de vraag op of kinderen de hele dag naar school moeten met een lange pauze waarvoor tussenschoolse opvang nodig is.” Steeds meer scholen experimenteren met vijf gelijke schooldagen (lesuren van half negen ’s ochtends tot twee uur ’s middags), gevolgd door buitenschoolse opvang. De vrije woensdagmiddag komt dan te vervallen.
Meer berichten
Ouders Amsterdam zuid kiezen voor gemengde school
Enkele hoogopgeleide ouders uit Amsterdam-Zuid hebben hun kinderen aangemeld bij de Fiep Westendorpschool, een ‘zwarte’ basisschool in Slotervaart.
lees verderOlympic Day spreekbeurt bij jou op school
In de week van 18 tot 22 juni zullen veel (oud) Olympisch sporters hun eigen oude basisschool bezoeken.
lees verderBasisscholen hebben baat bij internationale ervaring pabo-student
Internationale ervaring die pabo-studenten opdoen tijdens bijvoorbeeld stages in het buitenland is niet alleen goed voor de studenten zelf, maar ook voor de basisscholen.
lees verderBeter lezen en rekenen met extra geld
Basisschool-leerlingen doen het beter in lezen en rekenen wanneer de basisschool extra geld krijgt van de overheid. Dat blijkt uit onderzoek van de Onderwijsinspectie.
lees verderLeerlingen protesteren tegen afschaffing Jenaplan
Door de bezuinigingen is school gedwongen het Jenaplan af te schaffen.
lees verderProvincie Limburg gaat sport bekostigen
Basisscholen in Limburg kunnen volgend schooljaar op kosten van de provincie sportlessen verzorgen. De sporten kunnen variëren van judo tot paardrijden en basketbal…
lees verderNederlandse scholier blijft relatief vaak zitten
Nederlandse scholieren blijven vaker zitten dan scholieren in andere landen. Dat blijkt uit cijfers van de Inspectie van het Onderwijs.
lees verderLeraren basisonderwijs vaker ziek
Docenten op basisscholen zijn steeds vaker ziek. Dit blijkt uit cijfers van het Vervangingsfonds…
lees verder50.000 leraren staken in de Arena
Volgens de Algemene Onderwijsbond zijn er in totaal 50.000 leraren naar de Arena gekomen voor de demonstratie tegen de bezuinigingen in het passend onderwijs.
lees verderOpen brief passend onderwijs
Leraren en begeleiders in het passend onderwijs, ouders en vakbonden hebben in open brief in de Volkskrant, de Tweede Kamer opgeroepen om kritisch te kijken naar het wetsvoorstel passend onderwijs.
lees verder








