Duizenden leerlingen onterecht thuis
Er zitten dagelijks duizenden leerplichtige scholieren uit het basis- en voortgezet onderwijs onterecht thuis. Scholen willen ze niet hebben omdat ze een negatief leerlingdossier hebben.
De Nationale Ombudsman, deskundigen uit het onderwijs, de politiek en de betrokken ouders maken zich hier ernstige zorgen over. Zij vinden dat het leerlingdossier geen gekleurde en negatief geladen informatie mag bevatten.
Volgens onderwijsadvocate Katinka Slump gaat het mis als scholen uit het basis- en voortgezet onderwijs in het leerlingendossier vooral hun eigen opvattingen vermelden. ‘Doordat de visie van de ouders ontbreekt, is het beeld van het kind onvolledig.’
Bron: Metro
Meer berichten
Veel problemen met de digitale examens
De invoering van het digitale examens brengen veel problemen met zich mee.
lees verderKlachten examen Nederlands vwo gegrond
Na afloop van het examen vwo Nederlands werden er 10.000 klachten ingediend bij het LAKS.
lees verderVaker ouderwets gepest
In het voortgezet onderwijs worden scholieren gebeurt pesten vooral op school zelf en minder vaak via social media. Dit is de conclusie van een onderzoek van Codename Future.
lees verderMeer leerlingen zakken voor het eindexamen?
De verwachting is dat er dit jaar veel meer leerlingen zullen zakken voor hun eindexamen dan vorig jaar.
lees verderExamenstress ook voor docenten
Een meerderheid (85%) van de docenten ervaart stress tijdens de eindexamenperiode. Dat blijkt uit onderzoek van Uitgeverij Malmberg onder ruim 400 docenten.
lees verder1/3 havo-docenten krijgt onvoldoende van Onderwijsinspectie
Bijna een op de drie havo-docenten voldoet niet aan de eisen. Dat blijkt uit een onderzoek van de Onderwijsinspectie.
lees verderSchool mag leerlingen niet verbieden examen te doen
Hiermee reageerde ze op het bericht van het LAKS dat minstens twee middelbare scholen hebben geprobeerd om leerlingen onder druk te zetten om een contract te tekenen.
lees verderScholen overtreden examenregels
LAKS heeft afgelopen weken meerdere klachten ontvangen over scholen die hun leerlingen de toegang tot het examen willen ontzeggen.
lees verderScholier opent meldpunt bangalijsten
Een 17-jarige Amsterdamse scholier heeft een meldpunt geopend voor meisjes die op een bangalijst staan.
lees verderNauwelijks prestatieverschil tussen jongens en meisjes in VO
Uit onderzoek van Cito naar de mogelijke achterstand van jongens in het onderwijs, blijkt dat er nauwelijks verschil is tussen prestaties van jongens en meisjes.
lees verder







