Prima VO Header

Les in social media zou verplicht moeten zijn voor alle leraren

Loading ... Loading ...

Laatste reacties







Opleidingen & Cursussen







RSS 2.0

24-08-2010, 10:15 [ 1 reactie ]

Ouderschap vermoeiend en stressvol

Bijna alle ouders (88 procent) vinden het ouderschap vermoeiend en ervaren het als stressvol. Ze hebben regelmatig het gevoel het niet goed te doen. Een derde denkt zelfs ronduit tekort te schieten. De angst voor mislukking maakt ouders faalangstig en overbezorgd. Dat blijkt uit een onderzoek van J/M voor Ouders onder bijna 600 ouders.

Ouders dichten zichzelf grote invloed toe op het zelfvertrouwen van hun kinderen (94%), hun psychische (87%) en lichamelijke (84%) gezondheid, schoolcarrière (69%) en maatschappelijk succes (60%).‘Opvoeden is een doorlopend examen geworden,’ zegt J/M-onderzoeksredacteur Anne Elzinga. Ouders vinden zelf dat ze zich er niet met een zesje af kunnen maken. Ze zijn ervan overtuigd dat een kind maakbaar is, wat betekent dat je ook grove fouten kunt maken.

Ouders beschermen hun kind goed, zeggen ze, soms zelfs té goed. Maar ándere ouders maken zich pas echt schuldig aan overbescherming. Die zijn te vaak slaaf van hun eigen kind. Vier op de tien vinden zelfs dat veel ouders hun kroost opvoeden tot onzelfstandige watjes.

Ook het Ministerie van Jeugd en Gezin heeft onderzoek laten doen naar de ervaring van ouders met de opvoeding van hun kinderen. Zij kwamen tot de conclusie dat ouders positief staan tegenover hun eigen opvoedcapaciteiten.

Zie ook:
Ouders opgelucht dat school weer begint (17-08-2010)

Share

Print This Post
plaats een reactie



Meer berichten

Veel problemen met de digitale examens
2012-05-16 19:42:30

Veel problemen met de digitale examens

De invoering van het digitale examens brengen veel problemen met zich mee.

lees verder
Klachten examen Nederlands vwo gegrond
2012-05-16 19:38:56

Klachten examen Nederlands vwo gegrond

Na afloop van het examen vwo Nederlands werden er 10.000 klachten ingediend bij het LAKS.

lees verder
Vaker ouderwets gepest
2012-05-16 19:35:15

Vaker ouderwets gepest

In het voortgezet onderwijs worden scholieren gebeurt pesten vooral op school zelf en minder vaak via social media. Dit is de conclusie van een onderzoek van Codename Future.

lees verder
Meer leerlingen zakken voor het eindexamen?
2012-05-14 15:51:21

Meer leerlingen zakken voor het eindexamen?

De verwachting is dat er dit jaar veel meer leerlingen zullen zakken voor hun eindexamen dan vorig jaar.

lees verder
Examenstress ook voor docenten
2012-05-11 18:31:01

Examenstress ook voor docenten

Een meerderheid (85%) van de docenten ervaart stress tijdens de eindexamenperiode. Dat blijkt uit onderzoek van Uitgeverij Malmberg onder ruim 400 docenten.

lees verder
1/3 havo-docenten krijgt onvoldoende van Onderwijsinspectie
2012-04-16 18:07:48

1/3 havo-docenten krijgt onvoldoende van Onderwijsinspectie

Bijna een op de drie havo-docenten voldoet niet aan de eisen. Dat blijkt uit een onderzoek van de Onderwijsinspectie.

lees verder
School mag leerlingen niet verbieden examen te doen
2012-04-10 19:29:07

School mag leerlingen niet verbieden examen te doen

Hiermee reageerde ze op het bericht van het LAKS dat minstens twee middelbare scholen hebben geprobeerd om leerlingen onder druk te zetten om een contract te tekenen.

lees verder
Scholen overtreden examenregels
2012-04-10 19:14:13

Scholen overtreden examenregels

LAKS heeft afgelopen weken meerdere klachten ontvangen over scholen die hun leerlingen de toegang tot het examen willen ontzeggen.

lees verder
Scholier opent meldpunt bangalijsten
2012-04-02 15:46:10

Scholier opent meldpunt bangalijsten

Een 17-jarige Amsterdamse scholier heeft een meldpunt geopend voor meisjes die op een bangalijst staan.

lees verder
Nauwelijks prestatieverschil tussen jongens en meisjes in VO
2012-04-02 15:13:06

Nauwelijks prestatieverschil tussen jongens en meisjes in VO

Uit onderzoek van Cito naar de mogelijke achterstand van jongens in het onderwijs, blijkt dat er nauwelijks verschil is tussen prestaties van jongens en meisjes.

lees verder


Reacties (1)

Da’s vervelend voor die ouders, maar wat doet dit bericht op een website over onderwijs?



Plaats een reactie