Vakantiekamp voor bruggers
Binnenkort gaan er weer tienduizenden leerlingen voor het eerst naar de middelbare school. De overstap van de basisschool naar het voortgezet onderwijs is voor deze bruggers vaak erg spannend. Door middel van een vakantiekamp wil Stichting de Ster de kinderen helpen om ze hier op voor te bereiden.
De kinderen krijgen dagelijks les. Dit kan een korte Engelse les zijn, maar voornamelijk hoe je met de nieuwe dingen omgaat: hoe ga je met huiswerk om, wat doe je als iemand vervelend doet, wat te doen met die enorme boekentas en hoe maak je nieuwe vrienden? Ze worden geobserveerd tijdens de lessen. Op de 28 kinderen zitten 17 leiders, waaronder psychologen, acteurs, bewegingsdeskundigen en allround begeleiders. Maar naast de lessen is er natuurlijk ook gewoon tijd om lekker spelletjes te doen en heel veel plezier met elkaar te maken.
Meer berichten
Veel problemen met de digitale examens
De invoering van het digitale examens brengen veel problemen met zich mee.
lees verderKlachten examen Nederlands vwo gegrond
Na afloop van het examen vwo Nederlands werden er 10.000 klachten ingediend bij het LAKS.
lees verderVaker ouderwets gepest
In het voortgezet onderwijs worden scholieren gebeurt pesten vooral op school zelf en minder vaak via social media. Dit is de conclusie van een onderzoek van Codename Future.
lees verderMeer leerlingen zakken voor het eindexamen?
De verwachting is dat er dit jaar veel meer leerlingen zullen zakken voor hun eindexamen dan vorig jaar.
lees verderExamenstress ook voor docenten
Een meerderheid (85%) van de docenten ervaart stress tijdens de eindexamenperiode. Dat blijkt uit onderzoek van Uitgeverij Malmberg onder ruim 400 docenten.
lees verder1/3 havo-docenten krijgt onvoldoende van Onderwijsinspectie
Bijna een op de drie havo-docenten voldoet niet aan de eisen. Dat blijkt uit een onderzoek van de Onderwijsinspectie.
lees verderSchool mag leerlingen niet verbieden examen te doen
Hiermee reageerde ze op het bericht van het LAKS dat minstens twee middelbare scholen hebben geprobeerd om leerlingen onder druk te zetten om een contract te tekenen.
lees verderScholen overtreden examenregels
LAKS heeft afgelopen weken meerdere klachten ontvangen over scholen die hun leerlingen de toegang tot het examen willen ontzeggen.
lees verderScholier opent meldpunt bangalijsten
Een 17-jarige Amsterdamse scholier heeft een meldpunt geopend voor meisjes die op een bangalijst staan.
lees verderNauwelijks prestatieverschil tussen jongens en meisjes in VO
Uit onderzoek van Cito naar de mogelijke achterstand van jongens in het onderwijs, blijkt dat er nauwelijks verschil is tussen prestaties van jongens en meisjes.
lees verder








