Nichel Janssen uit Neerbeek is tijdens het International Film Festival Rotterdam uitgeroepen tot Filmleraar van het Jaar 2024/2025. Janssen, leerkracht op SBO De Diamant in Geleen, wordt geprezen om zijn inspirerende en toegankelijke manier van filmeducatie. De publieksprijs ging naar Bart Heinsbroek uit Sneek.
Voor jongeren zijn films en sociale media niet weg te denken. Filmeducatie helpt hen kritisch naar beelden te kijken en stimuleert gesprekken over maatschappij en identiteit. De verkiezing zet leraren in de schijnwerpers die film op een inspirerende manier in het onderwijs inzetten.
De jury was onder de indruk van Janssens manier om collega’s en leerlingen te enthousiasmeren: "Nichel bewijst dat filmonderwijs op elk niveau mogelijk is. Hij maakt het filmproces behapbaar binnen het speciaal basisonderwijs en weet de kracht van beelddenken overtuigend over te brengen."
Als Filmleraar van het Jaar krijgt Janssen de kans om filmlessen te ontwikkelen en delen onder begeleiding van Netwerk Filmeducatie. Daarnaast mag hij deelnemen aan de post-hbo-opleiding On the Movie, een filmfestival of -theater bezoeken met zijn klas en ontvangt hij diverse prijzen, waaronder een Nationale Bioscoopbon en een Cineville-abonnement.
De verkiezing van Filmleraar van het Jaar is een initiatief van Netwerk Filmeducatie, in samenwerking met Eye Filmmuseum en het Nederlands Film Festival, en wordt ondersteund door diverse filmorganisaties.
Reacties