VPRO Cinekid Top 100

Cinekid en VPRO hebben op 23 oktober 2018, tijdens de 32ste editie van het Cinekid Festival, de Top 100 gelanceerd. De Top 100 is een lijst van 100 films die je als kind gezien moet hebben en is samengesteld door een commissie van deskundigen. In de Top 100 staan oudere films, maar ook nieuwe titels. In totaal worden er twintig landen vertegenwoordigd.

VPRO Cinekid Top 100

Achtste-groepers huilen niet, regie: Dennis Bots (Nederland, 2012)
Angus, Thongs and Perfect Snogging
, regie: Gurinder Chadha (Verenigde Staten, 2008)
Annie
, regie: John Huston (Verenigde Staten, 1982)
Antboy
, regie: Ask Hasselbalch (Denemarken, 2013)
Arriety, 
regie: Hiromasa Yonebayashi (Japan, 2010)  
Babe
, regie: Chris Noonan (Australië, 1995)
Bambi
, regie: David Hand (Verenigde Staten, 1942)
Belle & Sebastiaan
, regie: Nicolas Vanier (Frankrijk, 2013)
Bend it Like Beckham
, regie: Gurinder Chadha (Verenigd Koninkrijk, 2002)
Billy Elliot
, regie: Stephen Daldry (Verenigd Koninkrijk, 2000)
Bluebird
, regie: Mijke de Jong (Nederland, 2004)
De Boskampi's
, regie: Arne Toonen (Nederland, 2015)
Boy
, regie: Taika Waititi (Nieuw-Zeeland, 2010)
Brammetje Baas
, regie: Anna van der Heide (Nederland, 2012)
Coraline
, regie: Henry Selick (Verenigde Staten, 2004)
Corpse Bride
, regie: Tim Burton (Verenigd Koninkrijk, 2005)
Dikkertje Dap
, regie: Barbara Bredero (Nederland, 2017)
De drie rovers
, regie: Hayo Frietag (Duitsland, 2007)
Dunya & Desie, regie: Dana Nechushtan (Nederland, 2008)
E.T. the Extra-Terrestrial, regie: Steven Spielberg (Verenigde Staten, 1982)
The Eagle Huntress, regie: Otto Bell (Verenigd Koninkrijk, Mongolië, 2017)
Ernest & Celestine, regie: Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner (Frankrijk, 2012)
Fantastic Mr. Fox, regie: Wes Anderson (Verenigde Staten, 2009)
Felix, regie: Roberta Durrant (Zuid-Afrika, 2014)
Finding Nemo, regie: Andrew Stanton, Lee Unkrich (Verenigde Staten, 2003)
De Grote Vriendelijke Reus, regie: Brian Cosgrove (Verenigd Koninkrijk, 1989)
Harry Potter en de steen der wijzen, regie: Chris Colombus (Verenigd Koninkrijk, 2001)
Hugo, regie: Martin Scorsese (Verenigde Staten, 2011)
Iep!, regie: Rita Horst, Ellen Smit (Nederland, 2010)
In Oranje, regie: Joram Lürsen (Nederland, 2004)
Ja zuster, nee zuster, regie: Pieter Kramer (Nederland, 2002)
James and the Giant Peach, regie: Henry Selick (Verenigde Staten, 1996)
Jongens, regie: Mischa Kamp (Nederland, 2014)
The Jungle Book, regie: Wolfgang Reitherman (Verenigde Staten, 1967)
Kauwboy, regie: Boudewijn Koole (Nederland, 2012)
Kes, regie: Ken Loach (Verenigd Koninkrijk, 1969)
The Kid, regie: Charles Chaplin (Verenigde Staten, 1921)
Kikkerdril, regie: Simone van Dusseldorp (Nederland, 2009)
Kirikou en de heks, regie: Michel Ocelot (Frankrijk, 1998)
De kleine ijsbeer, regie: Thilo Rothkirch, Piet de Rycker (Duitsland, 2001)   
Kleine Nicolaas gaat op vakantie, regie: Laurent Tirard (Frankrijk, 2014)
De kleine prins, regie: Mark Osborne (Frankrijk, 2015)
Knetter, regie: Martin Koolhoven (Nederland, 2005)
Knoester, regie: Asleik Engmark (Noorwegen, 2009)
Laban, het kleine spookje, regie: Per Åhlin (Zweden, 2006)
Lang leve de Koningin, regie: Esmé Lammers (Nederland, 1996)
The Lego Movie, regie: Phil Lord, Christopher Miller (Verenigde Staten, 2014)
Les vacances de monsieur Hulot, regie: Jacques Tati (Frankrijk, 1954)
Het lied van de zee, regie: Tomm Moore (Ierland, 2014)
Little Wing, regie: Selma Vilhunen (Finland, 2017)
Madelief: krassen in het tafelblad, regie: Ineke Houtman (Nederland, 1998)
Magie in de bergen, regie: Tobias Wiemann (Duitsland, 2017)
Mariken, regie: André van Duuren  (Nederland, 2000)
Matilda, regie: Danny DeVito (Verenigde Staten, 1996)
Meester Kikker, regie: Anna van der Heide (Nederland, 2016)
Mijn naam is Courgette, regie: Claude Barras (Frankrijk, 2016)
Mijn vader woont in Rio, regie: Ben Sombogaart (Nederland, 1989)
Minoes, regie: Vincent Bal (Nederland, 2001)
The New Kid, regie: Rudi Rosenberg  (Frankrijk, 2015)
De nieuwe avonturen van het Molletje, regie: Zdenek Miler (Tsjechië, 2005)
De nieuwe wildernis, regie: Ruben Smit, Mark Verkerk (Nederland, 2013)
Oorlogswinter, regie: Martin Koolhoven (Nederland, 2008) 
Opal Dream, regie: Peter Cattaneo (Verenigd Koninkrijk, Australië, 2005)
Operatie Noordpool, regie: Grethe Bøe-Waal (Noorwegen, 2014)
Het paard van Sinterklaas, regie: Mischa Kamp (Nederland, 2005)
Paddington 2, regie: Paul King (Verenigd Koninkrijk, 2017)
Paniek in het dorp
, regie: Stéphane Aubier & Vincent Patar  (België, 2009)
Patatje Oorlog, regie: Nicole van Kilsdonk (Nederland, 2011)
Piepkuikens, regie: Olivier Ringer (België, 2015)
Pippi in Taka Tuka Land, regie: Ole Hellbom (Zweden, 1969)
Planta 4a, regie: Antonio Mercero (Spanje, 2003)      
Pluk van de Petteflet, regie: Ben Sombogaart, Pieter van Rijn (Nederland, 2004)   
Polleke, regie: Ineke Houtman (Nederland, 2003)
Ponyo, regie: Hayao Miyazaki (Japan, 2009)
Ratatouille, regie: Brad Bird, Jan Pinkava (Verenigde Staten, 2007)
Reis naar het noorden, regie: Rémi Chayé (Frankrijk, 2015)               
De rode ballon, regie: Albert Lamorisse (Frankrijk, 1956)
Shaun het schaap, regie: Mark Burton, Richard Starzak (Verenigd Koninkrijk, 2015)
Sing Song, regie: Mischa Kamp (Nederland, 2017) 
Sjakie en de chocoladefabriek, regie: Mel Stuart (Verenigde Staten, 1971)
Slumdog Millionaire, regie: Danny Boyle, Loveleen Tandan (Verenigd Koninkrijk, 2008)
Sneeuwwitje en de zeven dwergen, regie: David Hand (Verenigde Staten, 1937)
Solan & Ludwig en de sneeuwmachine, regie: Rasmus A. Sivertsen (Noorwegen, 2013)
The Sound of Music, regie: Robert Wise (Verenigde Staten, 1965)
Spijt!, regie: Dave Schram (Nederland, 2013)
Spirited Away, regie: Hayao Miyazaki (Japan, 2002)
Stand By Me, regie: Rob Reiner (Verenigde Staten, 1986)
De sterkste man van Nederland, regie: Mark de Cloe (Nederland, 2011)
Tinke het wolvenmeisje, regie: Morten Køhlert (Denemarken, 2002) 
Toy Story 3, regie: Lee Unkrich (Verenigde Staten, 2010)
Tschick, regie: Fatih Akin (Duitsland, 2016)
Up, regie: Pete Docter (Verenigde Staten, 2009)
Vaiana, regie: Ron Clements, John Musker (Verenigde Staten, 2016)
Wallace & Gromit: in the Curse of the Were-Rabbit, regie: Steve Box, Nick Park (VK, 2005)
We Shall Overcome, regie: Niels Arden Oplev (Denemarken, 2006) 
Where the Wild Things Are, regie: Spike Jonze (Verenigde Staten, 2009)
The Witches, regie: Nicolas Roeg (Verenigde Staten, 1990)
De witte ballon, regie: Jafar Panahi (Iran, 1995)
The Wizard of Oz, regie: Victor Flemming (Verenigde Staten, 1939) 
Het zakmes, regie: Ben Sombogaart (Nederland, 1992)

 


Blijf op de hoogte

Meld je aan voor de PrimaOnderwijs nieuwsbrief

Nieuwsbrief