Vanuit het ZonMw-programma Gewoon Bijzonder is er momenteel een praktijkgerichte subsidie beschikbaar voor samenwerkingen tussen het basis- of voortgezet onderwijs en een zorginstelling in de gehandicaptenzorg:
Voucher 1 basis- of middelbaar onderwijs – Gewoon Bijzonder | ZonMw
Het doel van deze subsidieronde is om meer bewustwording te creëren bij leerlingen over het leven van mensen met een verstandelijke beperking of niet-aangeboren hersenletsel, en over de uitdagingen waarmee zij in onze samenleving te maken krijgen. Dat kan bijvoorbeeld door:
- een les op school te laten verzorgen door zorgprofessionals (eventueel samen met een ervaringsdeskundige), of
- een gezamenlijke activiteit te organiseren tussen een zorginstelling en een onderwijsinstelling, bijvoorbeeld rond een thema of feestdag.
Zo kunnen kinderen met en zonder beperking elkaar op een laagdrempelige manier ontmoeten en samen een waardevolle ervaring delen.
Benieuwd naar eerdere samenwerkingen? Bekijk het filmpje: Kinderen met en zonder beperking ontmoeten elkaar | ZonMw


Bezig met laden...