Via het project Bekend maakt Bemind van VluchtelingenWerk Nederland maken scholieren kennis met vluchtelingen.
Vooroordelen
Overal wordt óver vluchtelingen gesproken, in de klas, op de sportvereniging, op de werkvloer of de hobbyclub. Volgens VluchtelingenWerk heeft iedereen er wel een mening over en vaak is deze mening gebaseerd op feiten, maar vaak ook op misverstanden en vooroordelen. VluchtelingenWerk wil de vooroordelen wegnemen en begrip creëren door ontmoetingen te organiseren.
VluchtelingenWerk: 'Vaak lijken deze mensen meer op ons dan wordt gedacht. Het zijn gewone mensen die een gewone baan hadden, met gewone hobby’s en vrijetijdsbesteding. Mensen die net als wij het beste willen voor hun gezin. Iets willen bijdragen aan de maatschappij.'
Dialoog
Werk je bij een onderwijsinstelling en is er op jouw school interesse voor vluchtelingen, of juist helemaal niet, of ontstaan er soms juist discussies over? De door VluchtelingenWerk getrainde vrijwilligers komen in koppels op bezoek, een vluchteling en een niet-vluchteling. Tijdens deze laagdrempelige bijeenkomsten delen zij feitelijke informatie over vluchtelingen en gaan in op waarom iemand moet vluchten. Vervolgens vertelt een vluchteling over zijn of haar persoonlijke ervaring. Hoe zag zijn of haar leven er voorheen uit, waarom is hij of zij gevlucht, hoe was de vlucht en hoe is het om in Nederland een nieuw leven op te bouwen? Hierna gaan de voorlichters in dialoog met de klas. Door de persoonlijke ontmoeting is een vluchteling niet meer alleen een nieuwsbericht, niet meer alleen een cijfer, maar krijgt een vluchteling een gezicht.
Aanmelden
Is er een uurtje of meer de tijd voor een bijzondere ontmoeting? Neem dan contact op met VluchtelingenWerk. Meer weten over het project, kijk dan op www.vluchtelingenwerk.nl/bekendmaaktbemind